Motoryzacja to jedna z branż, których reklamy widzimy w Internecie najczęściej. Czy duże budżety marketingowe przekładają się na wysoki poziom obsługi i wszyscy potencjalni klienci są odpowiednio traktowani? Priorytetem w salonach samochodowych są zainteresowani pojawiający się osobiście. Nic w tym dziwnego, twarzą w twarz można szybko ocenić szanse sprzedażowe i wypracować wiążące relacje. Zgłoszenia online nie powinny być jednak ignorowane. To w końcu naturalna droga kontaktu po zobaczeniu reklamy na portalu internetowym czy w wyszukiwarce.
Wdrożenie aplikacji do obsługi w salonie samochodowym pozwala uporządkować pojawiające się zapytania i zadbać o to, aby żadne z nich nie zostało przeoczone. To szczególnie ważne w chwili, kiedy równolegle prowadzone są różne działania promocyjne lub konsultanci dedykowani są do prowadzenia sprzedaży modeli poszczególnych aut. W takich sytuacjach klient powinien trafiać bezpośrednio pod skrzydła osoby, która będzie najlepiej zorientowana w interesującym go temacie.
Dopasowanie rozmówców można zapewnić na kilka sposobów:
1) kierowanie wiadomości pozostawianych w formularzu kontaktowym na konkretnej stronie tylko do wybranej grupy pracowników, a nie do wszystkich,
2) poprzedzenie rozmowy telefonicznej przejściem przez klienta odpowiednio zaprojektowanej ścieżki IVR, umożliwiającej uzyskanie odpowiedzi, a w razie potrzeby wybór tematu i połączenie z właściwym konsultantem,
3) rozpoznawanie adresów mailowych i numerów wykorzystywanych we wcześniejszych konwersacjach, aby zagwarantować kontynuację komunikacji z tą samą osobą.
Obsługa w salonie samochodowym to jednak nie tylko stacjonarne zajmowanie się napływającymi zgłoszeniami. Dział sprzedaży czy serwisu aut, często wykonują pracę poza siedzibą firmy. Takich pracowników warto wyposażyć w aplikację VCC Mobile instalowaną na smartfonie. System mobilny pozwala na swobodną obsługę wszystkich zgłoszeń. Co ważne, wychodzące połączenia telefoniczne nawiązywane są przy użyciu sieci komórkowej, ale nie ujawniają bezpośredniego numeru dzwoniącego. Dzięki aplikacji, klientowi wyświetlany jest numer kontaktowy do firmy, a nie do konkretnej osoby. Maskowanie numeru telefonu pozwala na zachowanie prywatności, a jednocześnie uniemożliwia przeniesienie relacji poza ramy wykorzystywanego systemu. Dodatkowo, podczas realizacji zadań w terenie nie zawsze jest możliwość szybkiego odebrania telefonu. Kierowanie połączeń na infolinię zwiększa szanse na podjęcie każdego zgłoszenia już w pierwszej próbie.
Salon samochodowy rzadko jest wybierany przez klienta przypadkowo. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru, porównuje on liczne parametry i prowadzi wstępne rozmowy. Wysiłek włożony w poszukiwania sprawia, że wraz z podjętą decyzją pojawia się gotowość do zbudowania trwałej relacji. Wypracuj ją poprzez nienaganną obsługę oraz pozytywne doświadczenia. Nie ma nic cenniejszego niż zadowolony klient, który z czasem zmienia się w ambasadora firmy i działa skuteczniej niż niejedna kampania reklamowa.